spravy.sk spravy.sk

Scuderia oznámila mená pilotov pre testy mladíkov
zdroj: TASR-AP

Scuderia oznámila mená pilotov pre testy mladíkov

Tím Ferrari potvrdil, že v rámci testov mladých pilotov ponúkne príležitosť Antoniovi Fuocovi a Robertovi Shwartzmanovi.

Tradičné testy mladých pretekárov sa uskutočnia po sezónnom finále v Abu Zabí. 

Fuoco pôsobí vo Ferrari už od roku 2013. Momentálne vystupuje ako pilot pre prácu v simulátore Ferrari,  no ešte nikdy nezasiahol do programu grand prix. Shwartzman je členom jazdeckej akadémie Ferrari a v roku 2019 získal titul šampióna v F2. 

"Veľmi sa teším na jazdu v aute SF1000 v Abu Zabí tesne po ukončení sezóny F1," vyslovil sa Shwartzman. "Koncom septembra som si mohol zajazdiť vo Fiorane s SF71H a bolo to úžasné. Išlo o tri roky staré auto, ale bola to paráda. Neviem sa preto dočkať jazdy so súčasným monopostom. Chcem si užiť každú minútu."

Fuoco sa teší na skúsenosť s reálnym autom. "Doposiaľ som pomáhal pri vývoji SF1000, ale išlo len o prácu so simulátorom. Veľmi sa teda teším na skutočné auto. Najazdil som s ním nespočetné množstvo virtuálnych kôl a teraz zažijem ten pravý pocit z jazdy na trati."

Ani jeden z tejto dvojice sa však podľa všetkého neobjaví na štartovom rošte F1 v roku 2021. Fuoco je v tomto smere bez šance. O Shwartzmanovi sa hovorilo v súvislosti s Haasom, no tam podľa všetkého potvrdia tandem Mick Schumacher - Nikita Mazepin.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac