spravy.sk spravy.sk

Strana 4/1091 pre kategóriu Pitstop

Holandské médiá vylučujú možnosť, že by sa Veľká cena Holandska mohla uskutočniť začiatkom mája.

Veľká Británia kvôli koronavírusu zrušila všetky motoristické podujatia minimálne do konca apríla.

Náhrada za tradičný debriefing Mercedesu.

Podľa AMuS-u nás v upravenom kalendári čakajú až dve "trojvíkendy". Prvým bude "kombo" Británia, Španielsko, Maďarsko, druhým Holandsko, Belgicko a Taliansko. Otázkou zostáva Vietnam, ktorý by mohol byť presunutý niekedy do obdobia okolo Veľkej ceny Japonska. Vzhľadom na súčasný kalendár by sa však mohlo stať, že by nám presunutie Vietnamu do tejto časti pripravilo dokonca "štvorvíkend". Na úplnom konci sezóny by nám zostali Veľké ceny Bahrajnu a Abú Zabí, ktoré sa uskutočnia týždeň po sebe. Zle nedobre to vyzerá s Austráliou, Monakom a Čínou. V prípade Monaka a Austrálie sa o slovo hlásia logistické problémy. Monako nie je takým pružným podujatím a za normálnych okolností by sa prípravy mali začať už teraz. To ale vzhľadom na situáciu nie je možné. AMuS uvádza, že Monte Carlo i Albert Park potrebujú na prípravu trate šesť týždňov, ktoré ale vzhľadom na neustále meniacu sa situáciu nedostanú. Zvyšok kalendára by mal začať podľa plánu. Baku, Montreal, Paul Ricard a Spielberg by sa mali uskutočniť v riadnych termínoch. Od Veľkej ceny Veľkej Británie by mala začať "tlačenka", nakoľko práve do letných mesiacov chce Liberty natlačiť odložené podujatia. Sčítané a podčiarknuté, osemnásť alebo devätnásť pretekov za 182 dní.

Šéf projektu Honda F1 Masaši Jamamoto pre japonské médiá uviedol, že Honda nechcela za danej situácie austrálske podujatie uskutočniť. Veľká cena však bola zrušená skôr, než o tom stihli informovať Red Bull.

Monako má problém. Zástupcovia miestnej veľkej ceny síce po zrušení austrálskej GP vyhlásili, že sú pripravení uskutočniť podujatie v riadnom termíne, no to zrejme nebude zrealizovateľné. Normálne by práce mali začať v týchto dňoch, no stavbu tribún majú na starosti talianski pracovníci, ktorí teraz ani v dohľadnom čase nebudú môcť svoju prácu vykonať. V Monaku preto nedokážu zaručiť, že sa im mestské cesty podarí premeniť na pretekársku trať načas.

Kvôli koronavírusu boli zrušené aj slávne motocyklové preteky Isle of Man Tourist Trophy.

Jean Todt a jeho odkaz svetu. FIA medzitým zavádza pre svojich pracovníkov prácu z domu.

Jeden z pracovníkov Pirelli bol v Austrálii pozitívne testovaný na koronavírus.

Hviezda virtuálneho pretekania a pilot Charouzu vo Formule 3, Igor Fraga sa pripojil k juniorskému tímu Red Bullu.

Prekvapivým víťazom The Race’s All-Star Esport Battle sa stáva Jernej Simončič. Spomedzi okruhových profesionálov zaujali v podstate len dvaja, Max Verstappen, ktorý si od nás dostáva pomyselný titiul "predbiehač víkendu", nakoľko vo finále predviedol asi najviac predbiehacích manévrov spomedzi všetkých a Felix Rosenqvist. Švédsky pilot IndyCar nemá s e-racingom žiadne veľké skúsenosti, napriek tomu predviedol bezchybný výkon.

Emotívny prejav Sebastiana Vettela na pamiatku Charlieho.

Dnes je to presne rok od smrti tohto muža. Česť jeho pamiatke.

Pre úplnosť doplníme, že spolu s odložením Veľkej ceny Bahrajnu sa odkladá aj štart sprievodných juniorských sérií, Formuly 2 a Formuly 3.

Tak napokon sa nebude jazdiť ani v Amerike. Všetky štyri podujatia, ktoré boli na programe do konca apríla boli odložené alebo zrušené.

Ak hľadáte spôsob ako stráviť najbližšiu dobu bez motoršportu, tak MotoGP ponúka top 10 pretekov zadarmo k dispozícii.

Napriek tomu, že sa úvodné podujatie IndyCar malo uskutočniť pôvodne bez divákov, na základe dnešného rozhodnutia boli aj tieto preteky zrušené.

Úvodné podujatie americkej série IndyCar sa uskutoční bez divákov. Aj tento šampionát však za sebou má prvé škrty. Zrušené bolo podujatie v Long Beach, ktoré sa malo uskutočniť 19. apríla.

Formula E na dva mesiace prerušila šampionát.

Brány okruhu sú zatvorené, alternatíva víkendu bez divákov je však stále možná.

V Albert Parku vládne patová situácia. Dve hodiny do začiatku a podujatie stále nikto nezrušil. Ak ho zrušila FIA, zrejme by musela nahradiť straty zo svojho, ak by preteky zrušili organizátori, škody by museli hradiť ich poisťovne. Dve hodiny pred štartom prvého tréningu je Veľká cena Austrálie stále na programe.

Ak by sa VC Austrálie uskutočnila, tak bez účasti fanúšikov.